Wojna w centrum Europy!

Śmigłowce, samochody, lasery, radary i dziesięć tysięcy ludzi pod bronią. Nie, nie jest to wcale skład naszego kontyngentu wojskowego w Afganistanie, ale siły, jakie wyjechały dzisiaj z koszar na ulice naszego kraju.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Ponieważ najlepszą obroną jest atak, w trosce o nasze bezpieczeństwo, policja rozpoczęła właśnie zmasowaną akcję wymierzoną w piratów drogowych.

Prewencja na przystanku...

Nie raz pisaliśmy o tym, że fotoradary, aby spełniały swoją funkcję, trzeba stawiać z głową. Nasz tekst "Fotoradarowa klęska urodzaju" wywołał głośną dyskusję, forum grzmiało. czytaj więcej

Dziesięciotysięczna armia uzbrojona w ręczne mierniki prędkości, 130 fotoradarów i 140 wozów "bojowych" z wideorejestratorami szturmować ma głównie drogi krajowe i dojazdówki do miejscowości turystycznych. Patrole otrzymały też rozkaz zdobycia przyczółków na drogach wyjazdowych z większości dużych miast.

Reklama

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Najlepszą metodą uchronienia się przed czyhającymi na kierowców pułapkami jest, niestety, pozostanie w domach. Ci, którzy chcący uniknąć ostrzeliwania ich pojazdów wiązkami laserów, powinni wyposażyć się w CB radia. Nie od dziś wiadomo przecież, że w bitwie najcenniejsza jest informacja i rozpoznanie pola walki.

Co bardziej zaprawieni w bojach uzbroili się już w antyradary, z których używaniem jest w Polsce tak, jak z bombardowaniem szpitali - można, ale nie wolno... Radzimy jednak mieć oczy szeroko otwarte i nie pokładać całej nadziei w sprzęcie. Przypominamy, że nawet pojazdy których nadwozie zbliżone jest kształtem do amerykańskich samolotów "stealth" nie są, niestety, niewidoczne dla radarów.

Fotoradarowa klęska urodzaju

Bezpieczeństwo jest najważniejsze - co do tego nie mamy wątpliwości. Każdego dnia na naszych drogach ginie kilkanaście osób, w skali roku śmiertelna statystyka idzie w tysiące. czytaj więcej

Całkowity bilans tych walk będzie znany dopiero w kilka miesięcy po zakończeniu działań. Uwiecznione na zdjęciach dowody zbrodni wojennych będą doręczane jeszcze wiele tygodni po zakończeniu operacji.

Mamy jedynie nadzieje, że tym razem obejdzie się bez ofiar.

od redakcji:

Redakcja serwisu Poboczem.pl nie popiera łamania przepisów kodeksu drogowego, zwłaszcza ograniczeń prędkości.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony