Wszyscy łatają niemieckie dziury

W malutkiej gminie Niederzimmern w Turyngii, dzięki akcji niemieckiego "Kup pan dziurę w drodze", udało się załatać 257 dziur.

W sumie na roboty drogowe zebrano prawie 13000 euro. By stać się właścicielem dziury, trzeba było zapłacić 50 euro. Dzięki tej kwocie gmina nie tylko pozbyła się dziur, ale jeszcze zorganizowała imprezę z podziękowaniem dla sponsorów!

"To jest bardzo dużo. Nie liczyliśmy na tak szeroki oddźwięk z całego świata. To był taki żartobliwy pomysł, umieściliśmy go w internecie, ale że spotka się z takim zainteresowaniem - nikt z nas nie przypuszczał" - przyznała w rozmowie z korespondentem RMF FM Adamem Górczewskim Barbara Ullrich z urzędy gminy Niederzimmern w Turyngii.

Reklama

Jak opowiada Ullrich, na święto Ulicznej Dziury zaproszeni zostali wszyscy sponsorzy. Każdy z nich mógł wybrać napis na plakietkę, która zostanie naklejona na konkretną dziurę. Wśród pamiątkowych wpisów nasz dziennikarz znalazł m.in.:

"Kocham Cię, Ani: (po angielsku)

"Kocham Cię, Zissy" (po niemiecku)

"Najukochańsza Sophie, jesteś moim słoneczkiem, Twój Markus" (po niemiecku)

"50 wspólnych lat i żadnej dziury na życiowej drodze - dla Petera i Hedy" (po niemiecku)

"20 lat Jedności Niemiec" (po niemiecku)

"Ze Szwajcarii przeciw dziurom" (po niemiecku)

"Dla mojego bogatego wujaszka Torstena na 60. urodziny - siostrzenica Ulrike" (po niemiecku)

"Pomoc z Hiszpanii" (po hiszpańsku).

Na jednej z załatanych dziur będzie też napis po polsku:

"Prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu z podziękowaniami Misia i Miecio"

Są też oczywiście reklamy firm (od doradców prawnych po firmy produkujące prezerwatywy!), życzenia urodzinowe i ślubne, pozdrowienia z różnych miejscowości świata. By zobaczyć te ulicę ostatnio specjalnie do Niederzimmern przyjechali goście z Ameryki Południowej.

Wszyscy sponsorzy zostali zaproszeni na imprezę, która odbędzie się dzisiaj. Przygotowano ją za pieniądze, które pozostały po załataniu dziur.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony