Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Autobusem

Piątek, 10 lutego 2017 (11:18)

Wyprzedzanie auta, które przepuszcza pieszych na przejściu to niezwykle niebezpieczna sytuacja. Jednakże pewnemu kierowcy autobusu "udało się" dodać do tego karygodnego manewru jeszcze więcej "fantazji".

Zdjęcie

Kierowca autobusu niemal nie doprowadził do tragedii /
Kierowca autobusu niemal nie doprowadził do tragedii
/

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z poważnych wykroczeń, które można popełnić, ale na drodze dwupasmowej wielu kierowców robi to bezwiednie, mijając auto na sąsiednim pasie właśnie na wysokości przejścia.

Znacznie poważniejsza sprawa jest, kiedy jeden kierowca już stoi przed pasami i przepuszcza pieszych, a drugi nie zamierza się zatrzymać. Wtedy ryzyko wypadku jest naprawdę spore.

Reklama

Na poniższym nagraniu zobaczycie jednak znacznie poważniejszą sytuację - droga z dwoma pasami w każdą stronę, a samochód, który przepuszcza pieszych wyprzedza, wjeżdżając pod prąd... autobus!

Bardzo trudno wyjaśnić taką sytuację. Czy jego kierowca nie zdążył zahamować na śliskiej drodze? A może uznał, że zatrzymywanie się przed przejściami nie jest dla niego - on musi pilnować rozkładu jazdy? Na szczęście piesi byli na tyle rozsądni, że nie szli na ślepo, tylko zauważyli zbliżający się autobus, dzięki czemu uniknęli potrącenia. Brawa także dla kierowcy Nissana Micry, który bardzo przytomnie uciekł z drogi autobusu, a także umknął, przed autem jadącym z naprzeciwka, na parking.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl