Zabrali prezydentowi ferrari!

Czwartek, 20 stycznia 2011 (12:09)

W Polsce grupami zawodowymi, które mają największe przełożenie na rządzących są stoczniowcy i górnicy. Panowie, których siłą argumentu jest argument siły od czasu do czasu zbierają się w Warszawie by w niewybrednych słowach, pod oknem premiera, wykrzykiwać co z nim zrobią, jeśli tylko w przebłysku empatii, odważy się wyjść i ich wysłuchać.

Zdjęcie

   
   
Na szczęście na słowach, oponach, petardach i jajkach się kończy. Z najnowszych badań satysfakcji Polaków wynika bowiem, że aż 39 procent z nas twierdzi, iż znajduje się w dobrej sytuacji materialnej więc - przynajmniej na razie - zdecydowana większość społeczeństwa nie ma powodów, ani czasu by bawić się w obalanie rządu.

Są jednak kraje, w których - mimo sprzyjającego klimatu - żyje się zdecydowanie gorzej niż u nas. Jednym z nich jest np. Tunezja, gdzie po samospaleniu 26-letniego Mohameda Bouaziziego wybuchła ogólnonarodowa rewolta. Zamieszki objęły niemal cały kraj, po 23 latach władzy, mający opinię skorumpowanego prezydent Ben Ali wraz z rodziną zbiec musiał do Arabii Saudyjskiej. Lokalne media podają, że żona prezydenta zabrała ze sobą 1,5 tony złota.

Reklama

Jedną z ofiar zamieszek w Tunezji stało się żółte ferrari 599 GTB Ben Aliego, które trafiło w ręce rozwścieczonej ludności. Co ciekawe i zaskakujące - póki co - samochód nie został zdemolowany. Na razie pełni jedynie rolę trofeum, substytutu zatkniętej na pikę głowy prezydenta...

Zresztą, zobaczcie sami:

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl