Zapłacą 1000 funtów za obejrzenie wszystkich odcinków Top Gear! Gdzie jest haczyk?

Tysiąc funtów zapłaci brytyjska firma USwitch śmiałkowi, który podejmie się obejrzenia wszystkich 30 sezonów "Top Gear". W ramach umowy na przeanalizowanie 236 odcinków przewidziano trzy miesiące.

Zdjęcie

Trzy miesiące oglądania Top Geara. Może być lepsza praca? /
Trzy miesiące oglądania Top Geara. Może być lepsza praca?
/

Wyobrażacie sobie np. taki dialog?

- Kochanie, możesz wynieść śmieci i wyjść z psem?
- Przecież doskonale wiesz, że jestem w pracy!
- No dobrze, czyli co tam właściwie robisz?
- Jak to co? Oglądam 77 odcinek Top Gear! Zostało mi jeszcze 159!

Trzy miesiące Top Geara i tysiąc funtów zarobku. O co chodzi?

Reklama

Praca marzeń? Tylko z pozoru. Brytyjska firma USwitch poszukuje osoby, która nie boi się długich godzin przed telewizorem i jest biegła w rachunkach. Chodzi o to, by przeanalizować, które marki cieszyły się największą estymą wśród twórców kultowej produkcji. Mówiąc wprost - śmiałek będzie musiał zliczyć, ile razy informacja o danym producencie przewinęła się we wszystkich 236 odcinkach.

Teoretycznie wydaje się to prostym zadaniem, ale w praktyce wcale tak nie jest. Pamiętajmy, że każdy z odcinków trwał około godziny, a twórcy programu nie ograniczali się wyłącznie do marek popularnych. Tylko tych ostatnich mamy przecież ponad 30... Trzeba też zdawać sobie sprawę, że do podliczenia mamy prawie 80 odcinków miesięcznie!

Gdyby - mimo wszystko - któryś z naszych czytelników zechciał jednak podjąć się tego karkołomnego zadania, mamy złą informację. Osoba oddelegowana do tego przedsięwzięcia wyłoniona zostanie w wyniku konkursu, którego rozstrzygnięcie poznamy 18 listopada. Problem w tym, że w szranki stawać mogą wyłącznie obywatele Wielkiej Brytanii. Cóż za podła dyskryminacja!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony