Zdjęcie dnia: Autobus - drapacz chmur

Co prawda organizowane rokrocznie Dni bez Samochodu nie przynoszą na razie spektakularnych wyników, ale sytuacja może się zmienić. Rosnące ceny paliw, korki i inne niedogodności, spotykające zmotoryzowanych obywateli, zniechęcą ich w końcu do używania prywatnych samochodów. Dlatego władze polskich miast już teraz przygotowują się do oczekiwanego wzrostu zainteresowania usługami komunikacji publicznej. Na ulice naszych miast wyjadą wkrótce prototypowe autobusy (na zdjęciu - fotomontaż, przybliżający wizję konstruktorów), których wprowadzenie pozwoli sprostać wzrostowi liczby pasażerów. Pojazdy te mają poruszać się specjalnymi high-bus-pasami, wolnymi od trakcji tramwajowej, napowietrznych linii elektrycznych i telefonicznych i tym podobnych przeszkód.

Zdjęcie

Autobusy te poruszać się bedą specjalnymi high-bus-pasami. Zdjęcie nadesłał Grief
Autobusy te poruszać się bedą specjalnymi high-bus-pasami. Zdjęcie nadesłał Grief
Najniższy poziom wielopiętrowego autobusu będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych i cierpiących na lęk wysokości. Najwyższym, zapewniającym wspaniałe widoki, powinni szczególnie zainteresować się turyści.

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Reklama

Dziekujezaa4.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony