Zdjęcie dnia: bezzałogowa honda

Polska armia w Afganistanie otrzyma wkrótce upragnione bezzałogowe samoloty w wersji zwiadowczej i bojowej (na zdjęciu).

Zdjęcie

Zdjęcie na pobocze wstawił SeroGrass
/
Co ciekawe, zostały one zbudowane w oparciu o samochód osobowy, konkretnie popularną na naszych drogach hondę civic.

Konstruktorem samolotów jest st. sierżant sztabowy w stanie spoczynku Jan Kos, znany racjonalizator. "Orzeł", bo taką nazwę nadał st. sierż. sztab. w st. spocz. Kos swej konstrukcji, będzie produkowany systemem gospodarczym w wojskowych warsztatach remontowych. Wielkość dostaw ma zależeć od potrzeb lotnictwa oraz od wolnych mocy przerobowych wspomnianych warsztatów, które na co dzień zajmują się naprawą samochodów służbowych wyższych oficerów.

Reklama

W widocznym na zdjęciu samolocie zwraca uwagę potężny statecznik oraz całkowity brak skrzydeł, podczas postoju maszyny na ziemi po prostu odkręcanych. Samolot wówczas nieco przypomina zwykły samochód, co powinno skutecznie zbijać z pantałyku talibów.

Litery PWL na tablicy rejestracyjnej to oczywiście skrót od nazwy Polskie Wojska Lotnicze, a 59RA oznacza 59. Eskadrę z Radomia.

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony