Zdjęcie dnia: Brytyjska wieża Babel

Prawnuki Noego zaczęły wznosić wieżę, która miała sięgać z ziemi wprost ku Niebu. Nie spodobało się to Bogu, który pomieszał zuchwalcom języki.

Zdjęcie

Zdjęcie wstawił MultiCombinationDriver
Nie mogli się oni odtąd porozumiewać bez tłumaczy, co bardzo utrudniło dalsze prowadzenie prac budowlanych, a w końcu doprowadziło do ich zaniechania.

Podobną sytuację obserwujemy dzisiaj przy budowie autostrad w Polsce, gdzie firma niemiecka zatrudnia austriacką, austriacka portugalską, portugalska polską, nikt z nikim nie potrafi się dogadać, a rezultaty owego pomieszania języków są nadzwyczaj bolesne.

Reklama

Ze szczególną odmianą zjawiska "wieża Babel" mamy do czynienia w Wielkiej Brytanii, gdzie zostało wykonane powyższe zdjęcie. Tu Szwedów ostrzega się w języku węgierskim, Węgrów we włoskim, Włochów - w norweskim (albo szwedzkim), Norwegów - po polsku, Polaków - po portugalsku itd.

Zamiast śmiać się i szydzić z autorów napisów na tej tablicy, spróbujmy ich zrozumieć. Przecież z pewnością są oni przekonani, że te wszystkie języki to zwykłe wydziwianie, bo cały świat powinien mówić po angielsku.

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Dziekujezaa4.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony