Zdjęcie dnia: Lepiej łańcuchem

Właściwie to rozumiemy nieszczęśnika, który ustawił tę tablicę. Pewnie kierowcy uczynili z drogi dojazdowej do jego warsztatu plac manewrowy. W końcu zdenerwował się i postanowił ustalić opłaty za "nawracanie". Mają one ostrzec i odstraszyć intruzów.

Zdjęcie

Drogie zawracanie /poboczem.pl
Drogie zawracanie
/poboczem.pl
Załóżmy jednak, że znajdzie się ktoś dowcipny i uparty, nie poskąpi 50 zł, zrobi co trzeba, zapłaci, a potem zażąda faktury VAT. Czy ją otrzyma? Czy właściciel autoserwisu ma w profilu działalności swojej firmy tego typu usługi? Czy przypadkiem jego ofertą nie zainteresuje się urząd skarbowy? Oszacuje dodatkowe dochody autoserwisanta i wymierzy mu stosowny, bolesny podatek. Osoby przewrażliwione mogą z kolei uznać, że propozycja nawracania za pieniądze obraża ich uczucia religijne i złożą doniesienie do prokuratury. Na miejscu zjawi się policja, niewykluczone, że zostaną powołani biegli. Zacznie się wzywanie na przesłuchania...

Podsumowując - kłopotów bez liku. Naprawdę taniej, prościej i bezpieczniej byłoby zagrodzić dojazd do warsztatu łańcuchem.

Reklama

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Dziekujezaa4.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony