Zdjęcie dnia: Odśnież sobie sam

Ciemna noc. Przez zaspy i gęstą śnieżycę przedziera się niewielki samochód osobowy. Gdy w końcu dociera do celu, którym okazuje się wielka baza sprzętu służb drogowych, na ekranie pojawia się napis: "Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym dojeżdża do pracy kierowca pługu śnieżnego?"

Zdjęcie

Zdjęcie na Pobocze wstawił Lysy / kliknij
Tak reklamowano przed laty bodajże, o ile nas pamięć nie myli, volkswagena garbusa. Właściciel widocznego na zdjęciu fiata 126 p najwidoczniej lubi zabierać robotę do domu.

A może jest to genialny sposób na usprawnienie pracy drogowców? Każdy chętny dokonuje, na koszt przedsiębiorstw komunalnych, odpowiednich przeróbek w swoim prywatnym samochodzie, w razie ataku zimy montuje lemiesz i, jadąc na zakupy, do biura, odwożąc dziecko do szkoły itp., niejako przy okazji odśnieża przed sobą drogę. Otrzymuje oczywiście za to zapłatę, uzależnioną np. od kilometrażu oczyszczonej jezdni.

Reklama

Ciężki sprzęt wysyłanoby wyłącznie na główne szlaki komunikacyjne i tam, gdzie nie poradziłby sobie pługomaluch.

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Dziekujezaa4.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony