Zdjęcie dnia: Patrzysz, więcej płacisz

Kierowca przyjeżdża z niedomagającym samochodem do mechanika. Fachowiec włączył silnik, posłuchał, pokiwał głową, pogmerał chwilę w motorze śrubokrętem i zażądał 200 złotych. "200 zł?! Za co? Za pięć minut pracy i dokręcenie jednej śrubki?" - oburzył się właściciel auta i zażądał szczegółowego rachunku. "Proszę bardzo" - odparł serwismen i taki rachunek wystawił: "1. Za dokręcenie śruby - 5 zł; 2. Za to, że wiedziałem, którą trzeba dokręcić - 195 zł".

Zdjęcie

Zdjęcie na Pobocze wstawił dudekxr2 / kliknij
Wiedza musi kosztować, ale, jak dowodzi nadesłane przez czytelnika zdjęcie, nie tylko za nią płacimy. Autorowi cennika gratulujemy poczucia humoru. Jednocześnie nie wierzymy, aby próbował uwidocznione na nim dopłaty egzekwować. To raczej tylko desperacka próba uświadomienia klientom warsztatu, że mechanicy samochodowi nie lubią, gdy patrzy im się na ręce. Powołują się na przykład ASO, gdzie osobom, czekającym na zakończenie naprawy czy przeglądu, oferuje się miejsce w wygodnym fotelu, kawę, czasem nawet darmowy obiad, ale na halę, w której poddawane jest zabiegom ich auto, się nie wpuszcza.

Reklama

Z drugiej strony, małe warsztaty, w których pozwala się klientom przyglądać pracy mechaników, cieszą się większym zaufaniem. Skłonność do asystowania przy naprawach naszych samochodów wynika bowiem trochę ze zwykłej ciekawości, lecz przede wszystkim z wieloletnich często, nie najlepszych doświadczeń z kontaktów z tzw. fachowcami.

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony