Zdjęcie dnia: Zimowy tuning

Najpierw trzeba zgadnąć, pod którą z zasp na parkingu kryje się nasz samochód (swoją drogą ciekawe, czy styliści sprawdzają, jak zaproponowany przez nich design auta prezentuje się pod warstwą śniegu?).

Zdjęcie

Zdjęcie nadesłała AniaEm
Potem zabieramy się do odśnieżania pojazdu. Można tu wyróżnić dwie zasadniczo odmienne strategie.

Minimaliści oczyszczają kawałek przedniej szyby, przed kierownicą, i nie dbając o resztę, ruszają w drogę. Zakładają, że w ciągu dnia temperatura wzrośnie i śnieg sam spłynie. Jeżeli nie, to stanie się to przy okazji najbliższej odwilży, więc nie warto się wysilać. Reflektory? Za dnia i tak są niepotrzebne. Szyba tylna? Mamy przecież boczne lusterka. Lenie-masochiści zamiast sięgnąć po skrobaczkę, próbują zapewnić sobie widoczność za pomocą wycieraczek, nie bacząc, jak to wpłynie na stan ich gumek.

Reklama

Przedstawiciele drugiej szkoły nie ruszą z miejsca, dopóki na ich aucie spoczywa choć jeden płatek śniegu, choć jedna zamarznięta kropla. Są doskonale wyposażeni w sprzęt: wymyślne skrobaczki, odmrażacze w aerozolu, szczotki itp. Wieczorem sprawdzają prognozę pogody, by w razie zapowiadanych opadów wstać pół godziny wcześniej i mieć wystarczająco dużo czasu na odśnieżanie.

Są też dowcipnisie i fantaści, jak właściciel widocznej na zdjęciu łady, który wykorzystał śnieg do tuningu. Niezbyt trwałego, ale za to jakiego taniego!

Zdjęcia dnia wybiera redakcja poboczem.pl. Jest to wybór całkowicie subiektywny, stronniczy, niesłuszny, krzywdzący dla autorów innych fotografii i jako taki nie podlega zaskarżeniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony