Zestaw bogatego playboya

Wyobraźcie sobie przez chwile, że zamiast kursu franka obligującego wysokość raty kredytu hipotecznego każdego dnia zajmują was zgoła inne problemy.

Zdjęcie

   
   
Zastanawia was np. to, czy w wszystkie wasze platformy wiertnicze pracują pełną parą i czy na waszym jachcie jest wystarczający zapas lodu do drinków.

Idziemy o głowę, że w świecie obrzydliwego bogactwa, jednym z problemów, który spędzałby wam sen z powiek byłaby również kwestia transportowania ze sobą waszych ulubionych samochodów. Standardowe atrybuty cieszącego się życiem playboya milionera to przecież supersamochody, superkobiety i superjachty.

Reklama

Zdjęcie

   
   
Problem w tym, że na większości tych ostatnich nie przewidziano miejsca dla tych pierwszych, co bardzo komplikuje sprawę. Zanim jeszcze odbijemy od brzegu musimy przedstawić służbie planowaną trasę rejsu, co pozwoli dostarczyć do portów przeznaczenia nasze ulubione auta. Po co nam jednak jacht, skoro większość naszych współpracowników i tak wie dokąd płyniemy?

Rozwiązanie tego nurtującego problemu znalazła szwedzka firma Strand Craft, słynąca z produkcji luksusowych łodzi dla najwybredniejszych klientów. W wyobraźni szkutników zrodził się projekt nowego jachtu, który pozwala zabrać ze sobą jeden ze swoich ulubionych pojazdów.

Na tle konkurencji łódź wyróżnia się nie tylko garażem ale i jego zawartością. W standardowym wyposażeniu strand crafta 122 - bo tak właśnie nazywa się nowy jacht - znalazło się... dwudrzwiowe coupe z silnikiem V12 o mocy 880 KM. Szwedzi nie zdradzają, która firma mogłaby podjąć się zbudowania takiego auta na zamówienie. Nie jest wykluczone, że sam Strand Craft próbuje właśnie wkroczyć na wąski i wymagający rynek supersamochodów.

Przedstawiciele marki nie zdradzają również żadnych danych technicznych - wiadomo jedynie, że nowe auto mogłoby rozpędzać się do prędkości 270 km/h.

Zdjęcie

   
   
Nieco więcej dowiedzieć się można o samym jachcie. Łódź ma 38 metrów długości i napędzana jest dwoma silnikami Rolls Royce'a o łącznej mocy 14000 KM. Prędkość maksymalna to aż 55 węzłów, czyli ponad 100 km/h! Na wyposażeniu każdej z kabin znajduje się telewizor wykorzystujący technologię LED oraz zaawansowany system audio Bang&Olufson. Cena takiego cacka nie została podana.

Zdjęcie

   
   

Zdjęcie

   
   

Zdjęcie

   
   

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony