Zielone BMW, czyli ludzka fantazja nie zna granic

​Ludzka fantazja nie zna granic - taka, jakże oryginalna, złota myśl przyszła nam do głowy po obejrzeniu zdjęć niezwykłego pojazdu, sfotografowanego na jednej z ulic w Warszawie. Hm... Tylko czy na pewno ludzka?

Zdjęcie

Jakiego koloru pojazdami poruszają się zielone ludziki? Oczywiście zielonego! /poboczem.pl
Jakiego koloru pojazdami poruszają się zielone ludziki? Oczywiście zielonego!
/poboczem.pl

Pamiętacie opisywane tu kiedyś przejście dla pieszych w miejscowości Przeczyce na Śląsku, prowadzące wprost do rowu wypełnionego wodą? Rozważając hipotezy, dotyczące pochodzenia tak ciekawie usytuowanej "zebry", doszliśmy wówczas do wniosku, że na podobny pomysł nie mógł wpaść żaden z człekokształtnych. Jego autorami musieli być kosmici, którzy w ramach badań terenowych chcieli sprawdzić, w jakim stopniu tubylcy potrafią przystosować się do nietypowych rozwiązań w zakresie drogownictwa. Nie wykluczyliśmy również, że, nie rozumiejąc przeznaczenia poprzecznych białych pasów namalowanych na jezdni, postanowili wyjaśnić tę zagadkę poprzez eksperyment, połączony z późniejszą obserwacją ludzkich zachowań.

​UFO. Polacy mają do czynienia z ich załogami na co dzień

Amerykańskie władze opublikowały niedawno poufne dokumenty, dotyczące kontaktów obywateli USA, głównie wojskowych, z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Phi! My mamy do czynienia z załogami UFO na co dzień. czytaj więcej

Jeżeli mieliśmy rację, więc bardzo możliwe, że widoczny na fotkach samochód jest kolejnym dowodem obecności istot pozaziemskich w naszym życiu. Wszystko tu  składa się w sensowną całość. Jakiego koloru pojazdami poruszają się zielone ludziki? Oczywiście zielonego! Co prawda tradycja nakazuje łączyć ich mobilność z tzw. latającymi talerzami, ale przecież wiele wskazuje, że uchwycony w kadrze wehikuł też potrafi wznieść się w powietrze, albo i frunąć dalej, choćby w przestrzenie międzygalaktyczne. Spójrzcie na element znajdujący się w tylnej części pojazdu. Może być to samochodowy spojler, lecz równie dobrze statecznik. A poczwórne końcówki układu wydechowego? Kto zaręczy, że w rzeczywistości nie są wylotami silników rakietowych najnowszej, nieznanej jeszcze ludzkości  generacji? Ewentualnie lufami dział plazmowych, służącymi do zdematerializowania patrolu drogówki, który lekkomyślnie podjąłby próbę pogoni za przybyszami i namierzenia ich przez wideorejestrator.

Reklama

Trzeba przyznać, że konstruktorzy kosmicznego wehikułu wykazali się doskonałą znajomością lokalnych realiów. Wiedząc, jaka marka usprawiedliwia w oczach miejscowych ziemian najdziwniejszy nawet tuning samochodu, rozmyślnie posłużyli się jej logo, kamuflując w ten sposób pochodzenie i rzeczywistą naturę obiektu. Najwyraźniej są przy tym również wielbicielami literatury fantasy. Ślady zamiłowań do tego gatunku dostrzegamy w stylistyce rzekomego bmw. Wspomniany spojlero-statecznik jednoznacznie kojarzy się przecież z ogonem bajkowego smoka, a szczeliny w tylnym zderzaku z jego chrapami.

Jakieś przesłanie kryje się zapewne także w rejestracji pseudobeemki. WPI... Może to skrót od Węszymy-Penetrujemy-Inwigilujemy? A może jakoś bardziej światowo, na przykład: World Planet Investigation?

Zdjęcie

Spojlero-statecznik jednoznacznie kojarzy się z ogonem bajkowego smoka /poboczem.pl
Spojlero-statecznik jednoznacznie kojarzy się z ogonem bajkowego smoka
/poboczem.pl

Kosmiczny rodowód pojazdu jest najlogiczniejszym wytłumaczeniem jego wyglądu. Dużo mniej prawdopodobnym wytłumaczeniem wydaje się opinia, że widoczny na fotkach wehikuł stanowi hołd dla Froga, osławionego pirata drogowego, szalejącego po warszawskich ulicach. Frog jak wiadomo to po angielsku żaba, a żaby zazwyczaj są zielone...        

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony