Zima w USA, mała górka i prace przy drodze

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze - to hasło często pojawia się, szczególnie zimową porą. Jednakże mieszkańcy USA potrafią wynieść je na zupełnie nowy poziom.

Zdjęcie

Kilku kierowców wylądowało w rowie, ale niektórzy byli w gorszej sytuacji /
Kilku kierowców wylądowało w rowie, ale niektórzy byli w gorszej sytuacji
/

Sytuacja nieco komiczna, ale tak naprawdę dość tragiczna. Podczas naprawy linii elektrycznej, technicy zatrzymali swoją ciężarówkę na drodze, włączyli sygnały ostrzegawcze i ustawili pachołki. Stanęli również w pewnym oddaleniu od szczytu niewielkiego wzniesienia, aby dać kierowcom czas na reakcję i możliwość zahamowania lub ominięcia ich.

Niestety mieszkańcy USA, pomimo tego, że zima i śnieg nie są tam niczym niezwykłym, żywią swego rodzaju awersję do opon zimowych. Często doprowadza to niestety do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Tak też było w tym przypadku.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak kierowcy, jeden za drugim, podejmują rozpaczliwe próby uniknięcia kolizji z ciężarówką. Wielu nie udaje się to z uwagi na zbyt dużą prędkość i błędne zachowania. Dobrymi przykładami są tu kierowcy pick-upów - jeden zwyczajnie jechał bardzo szybko (a po spowodowaniu kolizji z Volkswagenem Passatem uciekł!), a drugi, prowadzący Dodge'a Rama, próbował zatrzymać się mając zablokowane koła i maksymalnie skręconą kierownicę.

Reklama

Oglądając nagranie z całego zdarzenia można sobie tylko zadać pytanie co mieli w głowach ci wszyscy kierowcy, którzy wypadli wtedy z drogi? Sytuacja ta pokazała bowiem dobitnie, że nie brali oni pod uwagę tego, że może zdarzyć się sytuacja, w której będą musieli się zatrzymać.

Zima w USA, mała górka i prace przy drodze

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony