Znowu przegapiłeś fotoradar!

Znajomy, nazwijmy go panem A., zainstalował w swoim samochodzie GPS.

Zdjęcie

/INTERIA.PL
Gdy byliśmy przez chwilę sami, szeptem, rozglądając się na boki, przedstawił przewagi komputerowej nawigacji nad żoną, z której usług, jako pilota, korzystał dotychczas podczas podróży. Otóż GPS, w przeciwieństwie do pani A., która lubi przysypiać na dłuższych trasach, jest zawsze czujny. Nie tłumaczy się, że zapomniał okularów i dlatego nic nie widzi na mapie. Nie przekręca obcojęzycznych nazw miejscowości. Gdy przegapisz właściwy zjazd na autostradzie, nie mówi z wyrzutem: "No to mamy trzydzieści kilometrów w plecy...", tylko spokojnie pomaga ci wrócić na właściwą drogę. Zamiast dogadywać: "Znowu przegapiłeś fotoradar!", po prostu przed fotoradarami ostrzega. Nie krzyczy: "Hamuj!", "Czerwone!" albo: "Stój! Grzyby sprzedają!".

GPS może służyć jako przeglądarka zdjęć - żona z nudów snuje wspomnienia, nie zawsze dla ciebie miłe. GPS odtwarza muzykę - żona też lubi pośpiewać, ale ma dużo mniejszy repertuar, choć potęgą głosu, przyznajmy, często góruje nad elektroniką.

Reklama

Pani A., nie zważając na obecność męża, jednoznacznie komentuje dokonany przez niego zakup: "Po co mu ten cały GPS, skoro samochodu używa przede wszystkim na dojazdy z domu do pracy, a przecież tę trasę zna na pamięć? Gdy raz w roku jedziemy na urlop, to owszem, nawigacja czasem się przydaje, ale spróbuj ją poprosić o kawałek czekolady lub o kubek kawy z termosu". Jej zdaniem, żadna technika nie zastąpi żony na fotelu pasażera...

Pani A. ma swoją teorię na temat zamiłowania mężczyzn do GPS-ów. Według niej chodzi o ten miły, kobiecy głos, który płynie z urządzenia. Jeszcze tylko brakuje, żeby mówił: "Za 100 metrów skręć w lewo, misiaczku" lub "Najdroższy, nie jesteś głodny? Za dwa kilometry będzie przydrożny bar".

Podobno ktoś wpadł już na pomysł wgrywania do GPS takich łechcących męską dumę kwestii.

My zaś proponujemy aby GPS w wersji dla kobiet mógł witać kierowcę pełnym podziwu okrzykiem: "Kochanie, fantastycznie dzisiaj wyglądasz!"

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony