Zobacz najlepsze samochodowe reklamy!

Reklamy samochodów dzielą się na kilka kategorii.

Zdjęcie

    /
   
/
Bywają zabawne (jak np. kilka wcześniejszych spotów Toyoty), nudne (na tym polu królują Niemcy wbijający nam do głowy hasła typu Vorsprung Durch Technik) czy "rozsądnie-nijakie", w których producenci starają się nas przekonać, że jeśli dorzucą do nędznego samochodu elektrycznie sterowane szyby i klimatyzację, oferta stanie się atrakcyjna.

Reklama

Przez długi czas klasą samą dla siebie były reklamy włoskie, w których niezwykłą urodę samochodów podkreślały wdzięki najpiękniejszych hollywoodzkich aktorek (Catherine Zeta Jones, Uma Thurman, itd).

Obecnie, coraz popularniejsze stają się spoty refleksyjno-intrygujące, które wymagają od odbiorcy głębszego zastanowienia się nad otaczającym nas światem (czyżby stąd brał się spadek sprzedaży aut w Europie...?).

Mistrzem w nagrywaniu tego typu filmików okazał się Fiat, przy okazji wprowadzenia na rynek modelu 500. We włoskiej, francuskiej i polskiej telewizji emitowano wówczas reklamy mające podkreślić, że marka towarzyszyła tym narodom w najważniejszych chwilach.

Niestety - odwoływanie się do historii i skłanianie ludzi do refleksji to stąpanie po cienkim odzie. Fiatowski eksperyment - zwłaszcza u nas - zakończył się "umiarkowanym sukcesem". Pojawiły się liczne głosy oburzenia, pieniacze którzy nie do końca wychwycili przesłanie spotu zarzucali Włochom, że wykorzystując wizerunek sławnych Polaków "opluwają nas z ekranu".

Polski przykład pokazał producentom, że granie na wyższych uczuciach i zmuszanie szerszych mas do refleksji to jawne proszenie się o kłopoty. Wśród twórców reklam nie brakuje jednak ludzi, którzy - wbrew wszystkiemu - stworzyć chcą coś więcej niż tylko nudny kilkunastosekundowy spot, o którym większość widzów zapomni, zanim jeszcze obejrzą go do końca. Wydaje się, że receptę na tego typu przekaz odnalazło Renault. W myśl zasady każdemu wedle potrzeb, w nowej reklamie clio odnajdziemy powody do refleksji, znane osobistości i bijącą jasnym blaskiem gwiazdę magazynów dla dorosłych...

Nie ulega jednak wątpliwości, że recepta na reklamę, która na długo zapadnie w pamięć jest prosta. Spot musi być krótki, zwięzły i przede wszystkim śmieszny. Oto "top ten" samochodowych reklam, które najbardziej zapadły nam w pamięć.

Co o nich sądzicie? Znacie lepsze? Podzielcie się nimi z nami!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony