Zostawcie w spokoju atrapy...

Witam serdecznie wszystkich czytelników. Zdecydowałem się napisać ze względu na program telewizyjny, który właśnie oglądam - całkowicie poświęcony jest słynnym atrapom fotoradarów.

Zdjęcie

    /poboczem.pl
   
/poboczem.pl
Mam niesamowite wrażenie, że burza medialna jaka się rozpętała, ma pełnić rolę zapełnienia czasu antenowego - tym bardziej nie rozumiem, dlaczego poważnie ludzie życia publicznego - dziennikarze oraz politycy skaczą sobie nawzajem do oczu, jak tylko rzuci się im hasło "atrapy fotoradarów".

Postawię tu pytanie, na które każdy myślący człowiek zna odpowiedź: Komu przeszkadzają atrapy fotoradarów? Przecież to najlepsze rozwiązanie, które można zastosować w miejscach gdzie przekroczenie prędkości powoduję niebezpieczeństwo. Kierowca zwalnia, ryzyko, że nie zauważy np. dziecka przechodzącego przez drogę maleje. Jednocześnie jest to tanie rozwiązanie - przecież to tylko trochę blachy.

Reklama

Atrapy mają chyba tylko jedną "wadę" - nie generują przychodu dla budżetu państwa, ale przecież strat też nie... A jeśli Polskę stać na twardy sprzeciw wobec UE w sprawie rejestracji "anglików" to tym bardziej można by powalczyć o utrzymanie atrap na drogach.

Fakty są takie, że zabiera się z dróg bardzo pomocne narzędzie do redukcji niebezpiecznych sytuacji na drodze. W imię czego? Braku przychodów z mandatów?....

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony